Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 18 Specjalnych dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Kielcach
Strona główna
 • Sobótka

   

      16.06.2014r, jak co roku, na oddziale zakaźnym zorganizowano zajęcia sobótkowe.

  Noc Kupały (Sobótka) to pradawne słowiańskie święto, obchodzone w najkrótszą noc w roku. Dziewczęta puszczały wówczas, z nurtem rzek,  wianki z zapalonymi świecami w środku. Nawiązując do tej tradycji, uczniowie przebywający na oddziale zakaźnym wykonywali kolorowe wianki. Zastosowano tylko materiały naturalne: wierzbowe witki, kolorowe kwiaty i owocostany.

  Gotowe prace stały się doskonałą dekoracją świetlicy.

   

   

  Wychowawcy klas I-III i IV-VI szkoły podstawowej oddział zakaźny

 • DZIEŃ ZIEMI 2014

  23-25 kwietnia 2014

   

  Edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży jest bardzo ważnym, wręcz koniecznym procesem na drodze do zmiany świadomości społeczeństwa.

   

  22 kwietnia Ziemia ma swoje święto – Dzień Ziemi. Po raz pierwszy obchodzono go w Stanach Zjednoczonych w 1970 roku. W ten sposób ludzie chcieli wyrazić protest przeciwko dalszemu niszczeniu naszego środowiska. ZIEMIA byłaby oazą piękna i spokoju, gdyby nie my - ludzie. Od roku 1990 Dzień Ziemi stał się świętem międzynarodowym. Ludzie na całym świecie łączą się ze sobą w obronie swojej planety. W tym roku obchody tego święta przebiegały pod hasłem "Zmieniaj nawyki - nie klimat!". Tematem przewodnim był klimat i jego zmiany. Kampania edukacyjna miała uczyć jak niwelować skutki jego zmian

  i jak przeciwdziałać globalnemu ociepleniu.

  Wychodząc naprzeciw potrzebom edukacyjnym w ZSO NR 18 w dniach 23-25 kwietnia prowadzone były zajęcia pod hasłem „Dbajmy o klimat”. Ich celem było uświadomienie dzieciom czynników wpływających na zmiany klimatyczne, które z kolei zagrażają   środowisku przyrodniczemu i jakości życia na Ziemi. Kształtowana była postawa umiejętnego, mądrego i odpowiedzialnego współżycia człowieka z przyrodą. Nauczyciele kładli nacisk na rozwój u dzieci myślenia przyczynowo-skutkowego uświadamiając zależność człowieka od przyrody.

   

           Kontynuacją tych ważnych działań były zajęcia plastyczne, podczas których uczniowie tworzyli prace na temat „Chrońmy klimat”.

   

   

   

 • Pisanki

  16.04.2014

  W tym roku

  młodzież z oddziału psychiatrii dziecięcej wykonała wielkanocne pisanki…,

  które stanowią dekorację klasy

   

            

    


 • 13.12.2013

       

  Nasza Szkoła po raz drugi dostała zaproszenie od Fundacji Rosa do udziału w projekcie Kartka ze Szpitala”. Tym razem projekt jest skierowany głównie do pacjentów onkologicznych.

   

  Główne cele projektu to:

  - Zmniejszenie stresu i rozładowanie napięcia związanego z pobytem w szpitalu.

  - Stworzenie dzieciom warunków do kontaktu z bliskimi w formie pisanej. Wzmocnienie poczucia więzi z rodziną, bliskimi.

  - Rozwijanie umiejętności plastycznych.

  Nauczenie do korzystania z tradycyjnej korespondencji pocztowej.

  Dzieci wykonują samodzielnie kartki z przysłanych materiałów, które następnie wysyłają do swoich bliskich           ( rodziców, koleżanek, szkół macierzystych…).

  Kartki na Dzień Mamy